Dzień Jabłka u Żaczków

Opublikowano: piątek, 03.11.2017
Autor: p. R. Modzelewska
Dzień jabłka      Dnia 27 października grupa przedszkolna „Żaczki” obchodziła Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek pod różnymi postaciami z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor i smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek oraz obejrzały na ilustracjach jak wygląda praca w sadzie. Tego dnia dzieci śpiewały piosenki o jabłuszku, zatańczyły „jabłkowy” taniec oraz wykonały „jabłkowe” origami. Następnie Żaczki przeszły do działania praktycznego, czyli przygotowania wspólnymi siłami naturalnego soku jabłkowego. W tym celu przedszkolaki przygotowały jabłka – pokroiły je na małe części. Po pracy nastąpiła wyczekiwana degustacja przygotowanego soku oraz prażonych jabłek na wafelku. Wszystkim dzieciom bardzo smakowały przetwory z jabłek o czym świadczą liczne dokładki. Ten dzień nie tylko był dniem innym niż zwykle, atrakcyjnym dla dzieci, a także dniem promującym zdrowy styl życia.
Dzień jabłka u Żaczków