W muzeum

Opublikowano: czwartek, 09.11.2017
Autor: p. K. Tarkowska
W muzeum      Mglisty poranek 7 listopada 2017 roku nie zniechęcił „Słonecznych” i wybraliśmy się na zaplanowany spacer do Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Wizyta w muzeum pozwoliła wprowadzić dzieci w obszar działalności krośnieńskiej placówki. Przedszkolaki wzbogaciły swoje słownictwo o słowa: eksponaty, ekspozycja, przewodnik, zwiedzający. Podczas lekcji muzealnej starszaki poznały zawody; krawca, fryzjera i modniarki. Z ogromnym zaciekawieniem starały się rozwiązać zagadkę żelazka z „duszą”, z zainteresowaniem oglądały eksponaty fryzjerskie, podziwiały dawne nakrycia głowy wykonywane przez modniarkę. Ponieważ siedziba muzeum to dawna fabryka zegarów, w drodze powrotnej naszym zadaniem było odnaleźć niektóre z nich. Po zakończeniu spotkania przed drogą powrotną miło było nam przysiąść na krośnieńskim rynku, zjeść ze smakiem rogalika z pobliskiej piekarni i poobserwować gołębie. Nasz spacer zakończyliśmy postanowieniem, że to początek naszej przygody w muzeum.

W muzeum