Policjanci w przedszkolu

Opublikowano: wtorek, 10.10.2017
Autor: p. M. Wojtoń
Policjanci w przedszkolu„Gdy na skrzyżowaniu
światła się zepsują,
w białych rękawiczkach
ruchem aut kierują”.

W czwartek 5 października zaprosiliśmy do Przedszkola Panów Policjantów. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci wytłumaczyli przedszkolakom jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Zaprezentowali również elementy umundurowania wykorzystywane w służbie policyjnej. Pokaz policyjnych radiowozów wywołał u dzieci dużo emocji. Panowie zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz pokazali wyposażenie samochodu. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie przedszkolaki zaśpiewały dla Panów policjantów piosenkę „Kolorowe światła”. Takie coroczne spotkania są bardzo wyczekiwane przez dzieci. Dziękujemy!

Podczas spotkania