Przedszkolaki witają wiosnę

Opublikowano: niedziela, 26.03.2023
Autor: p. R. Krzal, p. M. Pelczar
Na granatowym dywanie w jasne małe kropki stoi chłopiec ubrany w białą koszulę i granatowe spodnie. Do koszuli, po lewej stronie ma przypięty wiosenny kotylion. Ma głowie chłopiec ma kapelusz w czarnym kolorze przystrojony żółtą kokardą w białe kropki oraz bukiecik bazi. Tło stanowi zielony materiał upięty dekoracyjnie. Po lewej stronie znajduje się duży zielony napis „Witaj Wiosno” ozdobiony kolorowymi kwiatkami. Po prawej stronie umieszczona jest Pani Wiosna w zielonej sukience ozdobionej drobnymi kolorowymi kwiatkami. W rękach trzyma bukiet kwiatów, na głowie ma wiosenny wianek. Napis oraz Panią Wiosnę otaczają u góry duże kolorowe motyle a na dole duże kolorowe kwiaty.„Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam.
Czy jesteś za górami? Czy jesteś za lasami?
Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam”.

Takimi słowami piosenki 21 marca dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych rozpoczęły świętowanie nadejścia nowej pory roku. Przedszkolaki przebrane za żabki, bociany, jeże, zajączki, motylki oraz kwiatki śpiewem i tańcem wyrażały swoją radość. Bardzo podobał się wiersz pt. „Jeże” Danuty Gellnerowej prezentowany przez Leosia i Rysia oraz wiersz Jana Brzechwy „Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana” recytowany przez Filipka. Wszyscy z ochotą śpiewali piosenki: „Marzec czarodziej”, „Jam jest żabka”, „Mała wiosna”, „Żabki na spacerze”. Piękny taniec motyli zaprezentowały dziewczynki z grupy Biedronek. Mamy nadzieję, że tak powitana wiosna przyniesie nam upragnioną słoneczną pogodę, zaprosi na długie spacery i zabawy na świeżym powietrzu.

Witamy wiosnę