„Dzień Dinozaura” w grupie „Smerfy”

Opublikowano: poniedziałek, 20.03.2023
Autor: p. A. Przybysz
Na zielonym tle, na którym widnieje napis „Dzień Dinozaura”, stoją dzieci w szaro – zielonych ubraniach. Na głowie mają założone opaski z dinozaurami. Przed dziećmi na dywanie rozłożony jest szary materiał, na którym ułożone są figurki dinozaurów. Dzieci pozują do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.      Dinozaury od dawna kryją wiele tajemnic. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale niezwykle fascynują, szczególnie najmłodszych. W dniu 27 lutego z okazji „Dnia Dinozaura” w grupie „Smerfy”, zostały zorganizowane zajęcia, które wprowadziły dzieci w niezwykłą przygodę, w odkrywanie prehistorycznego świata dinozaurów. Podczas zajęć przedszkolaki poznały historię i wygląd dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły i czym się żywiły, oraz w jaki sposób wyginęły. Obejrzały również film edukacyjny "Kazio i dinozaury”. Na podstawie albumów przyrodniczych opisywały wygląd dinozaurów i określały ich wielkość. Przedszkolaki kroczyły śladami prehistorycznych gadów, uczestnicząc w różnych zabawach muzycznych oraz śpiewając piosenkę pt. „Tyranozaur”. Konkurencje i rywalizacja sportowa, sprawiły najmłodszym wiele radości. Dzieci wykonały również prace plastyczne związane z tematyką zajęć. Przygodę z dinozaurami, zakończyły dowolne zabawy w zorganizowanym „Kąciku Dinozaurów”. Jak wyglądał „Dzień Dinozaura” grupie ,,Smerfy”, można zobaczyć w galerii pamiątkowych zdjęć.

Dzień dinozaura