Przedszkolaki na urodzinach Misia

Opublikowano: poniedziałek, 04.12.2017
Autor: p. M. Wojtoń
Dzień Pluszowego Misia      Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. W tym roku także postanowiliśmy zorganizować Misiowi urodziny. 24 listopada dzieci z grup przedszkolnych: „Smerfy”, „Biedronki” i „Krasnale” brały udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia, natomiast „Nutki”, „Słoneczni” i „Żaczki” święto to uczcili 27 listopada. Zgodnie z umową wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, które towarzyszyły im przez cały dzień. Na samym początku dzieci poznały historię misiowego święta. Następnie każda z grup zaprezentowała piosenkę i wierszyk o ukochanej maskotce a każdy występ nagrodzony został gromkimi brawami. Przedszkolaki również samodzielnie recytowały wiersze o misiu, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy miś”, „Mały Miś”, „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Gruby Misio” i innych. Odbyły się różne zabawy z chustą animacyjną, zabawy ruchowe, gimnastyka z misiami i zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. W przerwie zabaw dzieci poznały smak, a także wartości odżywcze miodu. Dzień upłynął na wesołej i beztroskiej zabawie, jednocześnie był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.