Najmłodsi też pamiętają

Opublikowano: wtorek, 14.11.2017
Autor: p. R. Modzelewska
Najmłodsi też pamiętają      W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji grupy: Nutki, Słoneczni i Żaczki zebrały się w sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego rysu historycznego, który przybliżył przedszkolakom sens i znaczenie dnia 11 listopada dla każdego Polaka. Następnie wszyscy dumnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne opowiadające o historii Polski, tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Najmłodsi też pamiętają