„Wiosenny sad”

Opublikowano: wtorek, 30.05.2023
Autor: p. A. Przybysz, p. M. Wojtoń
Tekst alternatywny do zdjęcia tytułowego -Gazetka na zielonym tle, a na niej napis "Wiosenny sad". Na środku są trzy prace plastyczne dzieci przedstawiające kwitnące drzewa. Nad nimi są duże, kolorowe motyle, chmury i słońce a pod nimi białe kwiaty z żółtymi środkami i zielone trawy. Po bokach są kolorowe duże kwiaty.      Wiosenny sad - to miejsce niezwykłe, tętniące życiem, miejsce szczególne dla miłośników ogrodnictwa. Zachwyca soczystą zielenią, cudownym zapachem kwitnących drzew, pięknym śpiewem ptaków, brzęczeniem owadów. To miejsce, w którym można podziwiać piękno przyrody, odpocząć i poczuć się jak w prawdziwym raju. Inspiracją do zorganizowania w naszym przedszkolu konkursu plastycznego - „Wiosenny sad”, były zajęcia o wiosennej tematyce, a także spacery, podczas których dzieci mogły podziwiać tę piękną porę roku, obserwować wiosenne ogrody, kwitnące kwiaty i drzewa. W przedszkolnym konkursie wzięły udział chętne dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Celem konkursu było prezentowanie twórczości plastycznej dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie wyobraźni dzieci i wrażliwości estetycznej, zachęcanie do obserwacji i zachwycanie się pięknem budzącej się do życia przyrody. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy wspaniałych pomysłów oraz ciekawych i estetycznych prac. Zachęcamy Was i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Wiosenny sad