„Żaczki” obchodzą Święto Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: poniedziałek, 15.05.2023
Autor: p. A. Moskal, p. K. Marszałek-Liput
W półkolu, na niebieskim dywanie siedzą dzieci ubrane na galowo z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami. Każda z dziewczynek ma dwa warkocze  związane czerwonymi wstążeczkami, a na nadgarstkach wstążki wykonane z biało-czerwonej bibuły. Za dziećmi stoi tablica. Na granatowym płótnie widnieje napis: 3 MAJA. Wokół napisu, w kształcie serca, przyczepiono biało-czerwone kwiaty. Pod napisem znajduje się Godło Polski wykonane z papieru.      W dniu 28 kwietnia dzieci z grupy „Żaczki” przygotowały uroczystą akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Na występie gościliśmy Panią Wicedyrektor oraz starszaków z grupy „Słonecznych”. Głównym celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia konstytucji oraz kształtowanie w dzieciach postawy patriotyzmu. Podczas uroczystości dzieci wspólnie odśpiewały Hymn Polski oraz zaprezentowały taniec, wiersze i piosenki o ojczyźnie. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

3 Maja