Dzień Śniegu w grupie "Krasnale"

Opublikowano: wtorek, 07.02.2023
Autor: p. M. Wojtoń
Wesołe bałwanki na granatowym tle, wokół nich białe i niebieskie duże śnieżynki. Na tablicy dekoracyjnej widnieje napis "Dzień Śniegu"      W styczniu na całym świecie obchodzony jest Dzień Śniegu. W tym roku w naszym przedszkolu grupa „Krasnale” również obchodziła ten dzień. Przedszkolaki powtórzyły sobie zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie w czasie zimy, odpowiadały na pytania: jaki jest śnieg, z czego powstają śnieżynki, czy śnieg jest czysty, po co potrzebny jest śnieg oraz wspólnie tańczyliśmy „zimowe” tańce. W trakcie Dnia Śniegu przedszkolaki wspólnie zrobiły sztuczny śnieg, którym można było się potem długo bawić. Chętnie uczestniczyły w zaproponowanych zabawach, które rozwijały wyobraźnię oraz wprawiły wszystkich uczestników w dobry nastrój.

Dzień Sniegu