Sprawni jak "Krasnale"

Opublikowano: środa, 10.02.2021
Autor: p. T. Wajs
Sprawni jak "Krasnale"      Grupa "Krasnale" bardzo lubi aktywność ruchową .Wszelkie zabawy ruchowe orientacyjno-porządkowe, bieżne, z elementami równowagi, rzutu, celowania, czworakowania, podskoku. Najbardziej zadowoleni są z" Torów z przeszkodami", oraz" Ścieżek sensorycznych "do których wykorzystujemy materiał przyrodniczy zgromadzony jesienią. Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne pozwalają na kształtowanie różnych sfer rozwojowych dziecka w tym: małej i dużej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji uwagi...Dzieci uczą się reagowania na umowne znaki, sygnały i hasła podawane przez nauczyciela. Zestawy ćwiczeń dostosowane są do możliwości dzieci oraz są o narastającym stopniu trudności. Dzieci wykazują się coraz większą samodzielnością. Wykonują czynności samoobsługowe jak: rozbieranie się i ubieranie w strój gimnastyczny, co niektórym sprawia nie lada problem. Ale trening czyni mistrza, więc ćwiczymy się i uczymy się.....A oto przegląd ćwiczeń z wykorzystaniem różnych przyborów dydaktycznych i elementów sensorycznych.

Sprawni jak "Krasnale"