„NUTKI” DOKARMIAJĄ PTAKI

Opublikowano: wtorek, 19.01.2021
Autor: p. W. Gałuszka
Dokarmiamy ptaki      Dzieci z grupy „Nutki” wykazują duże zainteresowaniem otaczającym je światem przyrody. Chętnie ją obserwują podczas spacerów i wycieczek, a także przez okno z przedszkola. Lubią słuchać opowiadań o przyrodzie, chętnie uczestniczą w proponowanych warsztatach przyrodniczych. Rozumieją, że zwierzęta posiadają zdolność odczuwania, dlatego chętnie wzięły udział w akcji pomocy potrzebującym, w tym ptakom podczas zimy.
      Na początku dzieci martwiły się, że ptaki nie przylatują do karmnika, stwierdziły, że pewnie nie wiedzą o jego istnieniu- była to prawda, gdyż karmnik został zawieszony po raz pierwszy w tym miejscu. Inne dzieci uważały, że ptaki mają dość pożywienia - to też była prawda. Gdy jednak ziemię przykrył śnieg ptaki szybko zorientowały się, że czeka na nie stołówka pełna przysmaków i przybyły do niej tłumnie. Dzieci bardzo się ucieszyły z tego faktu. Teraz mogą obserwować ptaki i ich zwyczaje żywieniowe przebywając w sali przedszkolnej.

Dokarmiamy ptaki