DO ZDROWIA POPRZEZ WIEDZĘ...

Opublikowano: niedziela, 17.01.2021
Autor: p. R. Krzal
Podczas spotkania      ...to cykl spotkań dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzonych przez dr n. o zdrowiu panią Martę. 15 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie z tego cyklu, które dotyczyło "Pierwszej pomocy przedmedycznej". Zajęcia prowadzone były z zastosowaniem: fantomu dorosłego, fantomu dziecka, zewnętrznego automatycznego defibrylatora oraz kamizelki do ćwiczeń z pierwszej pomocy w przypadku zadławień. Dzieci nie tylko bardzo uważnie obserwowały czynności wykonywane przez panią Martę, ale także same poćwiczyły na fantomie masaż serca oraz podłączanie automatycznego defibrylatora, co okazało się bardzo proste. Ponadto dzieci przekonały się, że rozmawianie podczas jedzenia może zakończyć się zadławieniem, a jest to niebezpieczne. Pani Marta uświadomiła dzieciom, że jak panie wychowawczynie zwracają uwagę, żeby nie rozmawiać podczas posiłków, to nie dlatego, że im to przeszkadza, ale w trosce o ich zdrowie.
Zajęcia miały na celu przygotować emocjonalnie i praktycznie oraz redukować obawy związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Podczas spotkania