Warsztaty przyrodniczo-plastyczne

Opublikowano: wtorek, 27.10.2020
Autor: p. A. Przybysz
Warsztaty przyrodnicze      "Z ziemniaka i pietruszki – borowiki, maślaki, muchomory i kozaki”. W dniu 12 października 2020 r. podczas zajęć dydaktycznych w grupie "Żaczki" odbyły się warsztaty przyrodniczo – plastyczne. Przedszkolaki dowiedziały się o pochodzeniu ziemniaka oraz o potrawach jakie można przygotować z tego warzywa. Poznały wartości odżywcze pietruszki. Na podstawie albumu przyrodniczego o grzybach, rozróżniały dary lasu - grzyby jadalne i trujące. Następnie wszystkie dzieci przystąpiły do pracy. Warzywa szybko zamieniły się w cudowne grzybki. Dzieci za pomocą wykałaczki połączyły ziemniak z pietruszką, pomalowały farbami wybrany przez siebie grzybek. Powstały maślaki, muchomory i kozaki. Przedszkolaki ustawiły grzybki na papierowych talerzykach, które udekorowały jesiennymi ozdobami. Wszystkie prace wyglądały uroczo, można było zachwycać się ich wyglądem w czasie wystawy, którą wspólnie urządziliśmy. Nie jeden miłośnik grzybów, mógłby pozazdrościć "Żaczkom” tak wspaniałych zbiorów.

Warsztaty przyrodnicze