Spotkanie z Panem Policjantem

Opublikowano: poniedziałek, 26.10.2020
Autor: p. A. Przybysz
Spotkanie z Policjantem      W dniu 2 października 2020 r. w grupie "Żaczki”, odbyło się spotkanie z Panem Policjantem Tomaszem Czelnym z Miejskiej Komendy Policji w Krośnie, w ramach realizacji treści programowych "Bezpieczny Przedszkolak". Celem spotkania było poznanie specyfiki zawodu policjanta, a także omówienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w domu, przedszkolu i na ulicy.  Dzieci przywitały niecodziennego gości słowami piosenki ,,Kolorowe światła”.
Na początku spotkania przedstawiciel policji przypomniał główne zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz podstawowe numery telefonów alarmowych – w tym najważniejszy nr 112, pod który należy dzwonić w razie wypadku lub innej trudnej sytuacji. Zaprezentował kamizelkę odblaskową, a także lizak policyjny wykorzystywany do zatrzymywania pojazdów oraz kierowania ruchem drogowym. Zademonstrował jak należy zachować się podczas ataku psa. Funkcjonariusz przypomniał również, że nigdy nie wolno udzielać informacji dotyczących danych osobowych nieznanym ludziom. Następnie dzieci mogły zadawać pytania. Było ich wiele, wśród nich m. in. czy praca policjanta jest trudna?, kiedy policjant wykorzystuje sygnał dźwiękowy?". Na koniec były wspólne pamiątkowe zdjęcia, dzieci wręczyły podziękowanie i wykonane przez siebie prace. Dziękujemy Panu Tomaszowi za przyjęcie naszego zaproszenia oraz ciekawe zajęcia.

Spotkanie z Policjantem