,,Legendy polskie ”– spotkanie w szkolnej bibliotece

Opublikowano: sobota, 10.10.2020
Autor: p. A. Przybysz
Legendy polskie      Legendy, tak jak i baśnie są jednym z pierwszych doświadczeń literackich dziecka. To bardzo ważny etap, gdyż te piękne opowieści budzą ciekawość, rozwijają wyobraźnię, przekazują ważne wartości. Uczą czym jest dobro, a czym zło, pobudzają do stawiania pytań i odpowiedzi. Stanowią nieocenione źródło emocji literackich tak ważnych w rozwoju młodego słuchacza, a później czytelnika. W dniu 16 września 2020 r. dzieci z grupy ,,Żaczki” w ramach comiesięcznych spotkań z ,,Legendą polską” uczestniczyły w zajęciach, które odbyły się w szkolnej bibliotece. Dzieci zapoznały się z pracą Pani bibliotekarki, następnie wysłuchały ,,Legendy o Bazyliszku”. Samodzielnie opowiadały najciekawsze wydarzenia, opisywały wygląd Bazyliszka. Wyobraźnia dzieci była tak duża, że swoje opisy utrwaliły w pracy plastycznej pt. ,,Jak wyobrażam sobie Bazyliszka”. Powstały piękne obrazy, każdy Bazyliszek wyglądał inaczej. Wykonane prace, zostały umieszczone w szkolnej bibliotece. Już za kilka tygodni, "Żaczki" znów zapoznają się z kolejną, piękną legendą.

Legendy polskie