Powitanie jesieni

Opublikowano: niedziela, 11.10.2020
Autor: p. T. Wajs
04 min
      Grupa Krasnale Jesień przywitała pląsami i zabawami muzyczno-ruchowymi. Dzieci poznawały cechy jesiennej pogody, oraz określały zmiany zachodzące w przyrodzie .Gromadziły "dary jesieni"- kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście - dzięki czemu w sali powstał "jesienny kącik". W trakcie zabaw dzieci uczyły się jak rozpoznawać jesienne dary, łączyły owoce z drzewami z których pochodziły, poznawały wybrane grzyby jadalne i trujące. Wykonały muchomora, malowały jesienne drzewa. Podczas zajęć matematycznych dzieci segregowały dary jesieni, przeliczały. Największą radość sprawiają im zabawy muzyczno-ruchowe oraz ćwiczenia gimnastyczne, które budują dobrą atmosferę w grupie, wprowadzają dzieci w nastrój radosnej zabawy, uczą samodzielności i pokazują, że każdy jest tak samo ważny!

Przywitanie jesieni