Dzień Niepodległości 2012 w przedszkolu.

Opublikowano: wtorek, 13.11.2012
Autor: p. J. Kilar, p. A. Pelczar
Apel przedszkolny
9 listopada dzieci z grupy "Żaczki, "Nutki", "Słoneczni" uczciły Dzień Niepodległości. Na uroczystym apelu dzieci zaprezentowały pieśni i wiersze patriotyczne oraz pochwaliły się samodzielnie wykonanymi chorągiewkami i kotylionami.
W ten sam dzień odbyło się także uroczyste spotkanie dzieci z grup Biedronki, Smerfy, Krasnale i Wiewiórki. Przedszkolaki odświętnie ubrane, ozdobione kotylionami, kokardami trzymając w ręku chorągiewki recytowały i śpiewały pieśni związane tematycznie ze świętem. Krótka informacja podana przez nauczyciela wprowadziła je w historyczną tematykę. Dzieci z grupy „Krasnale" zatańczyły w strojach krakowskich „Krakowiaka", „Wiewiórki" taniec góralski „Zasiali górale". Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Płynie Wisła płynie". Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przeżyły pierwszą lekcję historii.

Apel przedszkolny

Podczas spotkania