Opublikowano: wtorek, 12.03.2024
Autor: p. M. Wojtoń, p. M. Pelczar, p. A. Przybysz
Dekoracja z napisem "8 marca Dzień Kobiet" na białym tle a po bokach duże różowe serca. Na dole pod tablicą ozdobny ciemnoróżowy materiał a na nim różowe balony w kształcie serca a na środku duży bukiet w szklanym wazonie z żółtych tulipanów.„Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec.
Piosenka z radia popłynie”

8 marca to wyjątkowy dzień, dla wszystkich kobiet małych i dużych. Sympatyczna i miła atmosfera panowała w przedszkolu od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek własnoręcznie zrobione laurki, niespodzianki i częstowali czekoladkami. Śpiewali tradycyjne „Sto lat” i składali życzenia. Mali mężczyźni w tym dniu wyręczali koleżanki w codziennych obowiązkach, np. porządkowali salę po skończonej zabawie. „Smerfy”, „Biedronki” i „Krasnale” bawiły się radośnie w rytm znanych zabaw, tańców. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym dniu. Panie otrzymały od dzieci urocze bukiety tulipanów, a od „dużych chłopców” pracujących w placówce słodkości. Nasi panowie wiedzą jak nas docenić. Wszystkie kobietki małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.