„Dzień Kota”

Opublikowano: poniedziałek, 26.02.2024
Autor: p. A. Przybysz
Na tle dekoracji z kolorowymi obrazkami kotów i widniejącego napisu „Dzień Kota”, stoją dzieci. Na głowie mają założone opaski – kotki. Dzieci przytulają się do swoich ulubionych maskotek – kotków.      Koty - to najpopularniejsze zwierzęta domowe. Już dawno skradły wiele serc i na stałe zagościły w naszych domach. Cieszą się one wielką sympatią nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród dzieci. Pamiętając o milusińskich zwierzątkach, dzieci z grupy „Smerfy”, „Biedronki” i „Krasnale” uczciły „Dzień Kota”. W tym dniu naszymi głównymi bohaterami były oczywiście kotki. Dzieci zapoznały się z rożnymi ciekawostkami o kotach na podstawie książek przyrodniczych oraz filmu edukacyjnego - „Historia kota domowego i kocie zmysły” zapoznały się z wyglądem i budową zwierzątka, rozpoznawały popularne rasy kotów, kolor i długość sierści, nadawały im imiona. Dowiedziały się w jaki sposób należy opiekować się pupilkiem, jak dbać o niego, zapewniając mu ruch i zabawę. Przedszkolaki wysłuchały znanych wierszyków oraz bajek o „Chorym kotku” i „Kici Koci”. Odbyły się również „kocie zabawy”: ruchowe, plastyczne, podczas których najmłodsi ćwiczyli swoje umiejętności manualne: kleiły, wycinały i malowały farbami. Ćwiczyły także swoją spostrzegawczość, rozpoznawały różnice między obrazkami. Wspólna zabawa muzyczna z kotkiem i myszką, zabawy z piłką, ścieżka sensoryczna, sprawiły, że był to bardzo miły i wesoły dzień, który upamiętniliśmy na wspólnych zdjęciach.

Dzień Kota