„Spotkanie bożonarodzeniowe” w przedszkolu

Opublikowano: sobota, 23.12.2023
Autor: p. M. Wojtoń, p. M. Pelczar
Dzieci ustawione przed świąteczną dekoracją- granatowym tle z napisem "Wesołych Świąt" i białymi domkami, sarenką i reniferem oraz choinkami z białego filcu a nad nimi żółte gwiazdki. Dzieci odświętnie ubrane- chłopcy w białych koszulach i ciemnych spodniach a dziewczynki na biało jako aniołki.      Dnia 21 grudnia dzieci z młodszych grup przedszkolnych spotkały się na jednej sali, by razem spędzić wspólny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W klimat nadchodzących świat wprowadziły dzieci okolicznościowe dekoracje, lampki, choinki i odświętnie ich stroje. Podniosłym momentem był krótki montaż słowno-muzyczny prezentowany przez poszczególne grupy: Smerfy, Biedronki i Krasnale. Mali artyści z dużym zaangażowaniem mówili wiersze, śpiewali pastorałki, wykonywali tańce związane z tematyką świąteczną. Narrator Wojtuś, kotek- Antoś i trzy aniołki: Wandzia, Basia i Hania opowiedziały wszystkim : „Komu i dlaczego potrzebne są Święta Bożego Narodzenia”. Na koniec wszystkie przedszkolaki składały życzenia pani Dyrektor M. Habrat i zebranym pracownikom przedszkola. Dzień upłynął w miłej serdecznej atmosferze, wyzwolił wiele pozytywnych emocji i wzmocnił więzi społeczności przedszkolnej.

"Spotkanie bożonarodzeniowe"