Dzień Dyni

Opublikowano: wtorek, 07.11.2023
Autor: p. R. Krzal, p. A. Przybysz, p. A. Moskal
Na stoliku okrytym pomarańczowym materiałem poukładanych jest 7 dyń różnej wielkości. Z tyłu znajdują się dwie duże dynie z przyklejonymi oczami, noskami i uśmiechami. Dynia po prawej stronie ma błyszczące włosy w kolorze fioletowym. Obie dynie mają założone słomkowe kapelusze. Pozostałe nieduże dynie rozłożone są równomiernie. Pomiędzy dyniami rozsypane są listki w kolorze pomarańczowym i żółtym.      W dniu31 października przypada Dzień Dyni. W tym roku obchodziły je: grupa Smerfów, Biedronek i Żaczków. Przedszkolaki zapoznały się z walorami zdrowotnymi dyni idowiedziały się, że dyniowa zupa, kotlety i racuchy wyśmienicie smakują a pestki dyni nadają się do sałatek i chleba. Dynie tego dnia były głównymi rekwizytami podczas różnych zabaw muzycznych i ruchowych. Na zakończenie świętowania dzieci wykonały prace plastyczne.

Dzień Dyni