„Smerfy słuchają – Rodzice czytają”

Opublikowano: piątek, 13.10.2023
Autor: p. A. Przybysz
Na jesiennym tle stoją dzieci, po prawej stronie Pani nauczycielka, po lewej mama chłopca w opasce na głowie z wiewiórką. Dzieci wysłuchały bajki o wiewiórce „Wyścig po Złotego Żołędzia”, którą przeczytała Pani Marzena – mama Mikołaja. Przedszkolaki prezentują wykonaną pracę plastyczna „Wiewiórka”.      10 października w grupie „Smerfy” mieliśmy przyjemność gościć Panią Marzenę – mamę Mikołaja, która przeczytała dzieciom bajkę, pt. ”Wyścig po Złotego Żołędzia”. Przedszkolaki powitały naszego gościa piosenkami i tańcem. Dzieci zapoznały się z główną bohaterką - wiewiórką, która przygotowywała się do corocznego wyścigu po Złotego Żołędzia. W bajce występowały również inne leśne zwierzątka – przyjaciele wiewiórki: Królik, Bóbr i Żółw. Zwierzątka przeżywały wspólnie zabawne przygody i zawsze były gotowe nieść pomoc wiewiórce. Po wysłuchaniu bajki, zadaniem dzieci było pomóc wiewiórce odnaleźć zagubione orzechy i kasztany. Przedszkolaki spisały się na medal i sprytnie je odnalazły, dzięki temu wiewiórka nie musi już martwić się o zapasy na zimę. Na zakończenie zajęć, dzieci wykonały pracę plastyczną. Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie za miło spędzony czas i ciekawe zajęcia. Zapraszamy chętnych rodziców do odwiedzin naszej grupy i włączenie się w akcję czytania bajek i wierszy na zajęciach - „Smerfy słuchają - Rodzice czytają”.

Rodzice czytają