"Dzień jabłka" - krasnale robią sok jabłkowy

Opublikowano: wtorek, 10.10.2023
Autor: p. M. Wojtoń
Czerwony napis Dzień Jabłka na zielonym tle. Pod napisem jest pięć dużych jabłek w kolorach: bordowym, jasno zielonym, żółtym, czerwonym i ciemno zielonym.      2 października w grupie „Krasnale” obchodziliśmy Dzień Jabłka. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców w naszym kraju i na świecie. Celem naszych zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- wyciskarką wolnoobrotową , jej działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Chętne dzieci kroiły jabłka, wszyscy rzucali składniki do maszyny i sok gotowy!

Dzień jabłka