KRASNALE ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KROPKI

Opublikowano: poniedziałek, 25.09.2023
Autor: Janusz Juszczyk
Dzieci stoją wokół kolorowej chusty animacyjnej, trzymają ją. Na środku chusty znajdują się plastikowe małe piłeczki w kolorach: żółty, niebieski, zielony, czerwony. Dzieci są uśmiechnięte, mają opaski na głowach z symbolem kropki (kolorowe kółka)      Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Właśnie 15 września tego roku dzieci z grupy „Krasnale” miały możliwość się o tym przekonać. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę itd. Wspólnie bawiliśmy się przy użyciu chusty animacyjnej, wykonywaliśmy różne ćwiczenia i zadania edukacyjne. Dzieci poznały Biedroneczkę- bohaterkę bajeczki „Miła Biedronka”. Na końcu zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Sowa”.