„Dzień Babci i Dziadzia” w przedszkolu.

Opublikowano: środa, 01.02.2023
Autor: p. M. Wojtoń, p. M. Pelczar
Dzieci ubrane w odświętnych strojach, śpiewające piosenkę dla babci i dziadzia      W dniach 23 i 26 stycznia zorganizowano w grupach „Krasnale” i „Biedronki”- „Dzień Babci i Dziadzia”. Od kilku lat w związku z pandemią spotkanie z Dziadkami było w przedszkolach odwoływane. Jednak w tym roku doszło nareszcie do skutku, bo przecież jest to najbardziej wspominany dzień przez dzieci i ich rodziny. Wszystkie wiersze i piosenki są skierowane do dziadków. Tańce i pląsy dedykowane właśnie im, za to, że kochają swoje wnuki, mają dla nich wolny czas, znają ciekawe zabawy, chodzą z wnukami na spacery, czytają bajki i przygotowują dla nich smakołyki. Wszystkim kręciły się łzy w oczach dzieciom często z powodu tremy, a dziadkom z emocji i przeżycia, że ich wnuki tak bardzo się dla nich starają. Oto kilka zdjęć z tych uroczystości.

Podczas spotkania