„Smerfy” bezpiecznie w drodze do przedszkola

Opublikowano: sobota, 24.09.2022
Autor: p. A. Przybysz
Bezpieczny przedszkolak      Przedszkolaki z grupy „Smerfy” w ramach realizacji treści programowych „Bezpieczna droga do przedszkola” zapoznały się z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem na ulicy. Na podstawie piosenki „Kolorowe światła” poznały kolory sygnalizatora świetlnego, a także zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Powyższe treści zostały zrealizowane w formie zabaw, podczas których rozmawialiśmy o wyglądzie ulic i budynków znajdujących się w mieście. Dzieci odgadywały zagadki dźwiękowe dotyczące różnego rodzaju pojazdów m.in. pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji. Omówiliśmy znaczenie i konieczność stosowania przez pieszych elementów odblaskowych m.in. kamizelki odblaskowej - "jestem widoczny - jestem bardziej bezpieczny". Dużą radość sprawiło przedszkolakom budowanie z klocków ulic, udział w zabawie „Wyścigi samochodów” oraz wykonanie pracy plastycznej „Sygnalizator świetlny”.

Bezpieczny przedszkolak