Dzień Pandy

Opublikowano: wtorek, 22.03.2022
Autor: p. M. Wojtoń
Dzień Pandy      16 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej. Jest to jedno z bardziej lubianych zwierząt, kojarzone z przytulaniem, jedzeniem, spaniem i... uroczą nieporadnością. Panda wielka oprócz swojego bezdyskusyjnego uroku jest także jednym z najbardziej zagrożonych zwierząt na świecie- jest narażona na wyginięcie. Dlatego w dniu 17 marca dzieci z grupy „Biedronki” obchodziły Dzień Pandy. Podczas zajęć dowiedziały się ciekawych informacji na temat tego zwierzęcia. Brały udział w zabawach logopedycznych i gimnastycznych. W zabawach ruchowych dzieci zamieniły się w pandy i próbowały je naśladować, pokonywały tory przeszkód. Chętne dzieci wykonały prace plastyczne, a wszyscy mogli poprzytulać misia- pandę. Był to dzień pełen zabawy, oprócz dobrej zabawy był okazją do poszerzenia informacji o gatunku i uświadomienia zagrożenia jakim jest jego wyginiecie.

Dzień Pandy