„Jak Karnawał to… .”

Opublikowano: niedziela, 06.02.2022
Autor: p. W. Gałuszka
Jak Karnawał to...      Jak Karnawał to kolory, zabawa, radość, tańce... Przygotowania do balu, w grupie „Słoneczni: i „Nutki”, rozpoczęły się kilka dni wcześniej, a zaangażowani w nie byli wszyscy. Dzieci wraz z rodzicami obmyślały stroje na ten dzień. Pracownicy przedszkola pracowali nad dekorowaniem sal, wyborem odpowiedniej muzyki oraz przygotowaniem konkursów i zabaw. 04 lutego, w dzień balu sale wyglądały bajecznie, a uczestnicy balu- zjawiskowo. Od samego przybycia do przedszkola niektóre dzieci były już przebrane i ucharakteryzowane na bohaterów bajek, przedstawicieli zawodów, ulubione zwierzątka… Dzieci zaprezentowały swoje stroje w całej okazałości po śniadaniu, gdy rozpoczął się bal. Zapanowała bardzo wesoła atmosfera. Wszyscy z ciekawością przyglądali się przebierańcom, w których czasem trudno było rozpoznać kolegów czy koleżanki z grupy. Po zaprezentowaniu strojów i sesji zdjęciowej, rozpoczęła się zabawa. Okazało się, że dzieci bardzo chętnie tańczą zarówno pojedynczo jak i w parach, tworzą korowody, koła, węże… . W czasie krótkiej przerwy uczestnicy balu, przy słodkim poczęstunku, dzielili się wrażeniami. Później chętnie wrócili do proponowanych zabaw i konkursów. Dzieci bawiły się bardzo dobrze, były wesołe, zadowolone, zachwycone odmiennością dnia.

"Jak Karnawał to..."