Nutki - laureatami świątecznych konkursów

Opublikowano: poniedziałek, 31.01.2022
Autor: p. A. Przybysz
01      Przedszkolaki z grupy „Nutki” wzięły udział w międzyprzedszkolnych konkursach świątecznych. W konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie, wzięło udział sześcioro dzieci: Aleksandra Hajek, Zofia Jakubowicz, Leon Kania, Oliwia Sowa, Antonina Urbanek, Emilia Urbaniak. Cieszymy się, że wśród licznych laureatów zostały docenione prace dzieci z naszej grupy. Nagrody i wyróżnienie otrzymali: I miejsce – Leon Kania, II miejsce - Emilia Urbaniak, wyróżnienie - Aleksandra Hajek Natomiast w konkursie na „Bombkę Bożonarodzeniową” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 4, wzięło udział dwóch chłopców, których ozdoby również zostały nagrodzone. Oto wyniki: I miejsce – Marcel Suwaj, II – miejsce – Hubert Czekański.
W okresie świątecznym rozbrzmiewają piękne kolędy i pastorałki. Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Krośnie, zorganizowało X Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezusowi”, w którym uczestniczył Jurek Chorzępa. Dziękujemy Jurkowi za odwagę i nagranie pastorałki „Bosy Pastuszek”. Celem wymienionych konkursów było poznanie i pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie aktywności artystycznej i uzdolnień dzieci oraz zachęcanie do samodzielnego wykonania ozdób i kartek świątecznych.
Nagrodzonym przedszkolakom oraz pozostałym uczestnikom świątecznych konkursów, serdecznie gratulujemy. Sukcesy najmłodszych, niech będą inspiracją dla wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.

Laureaci konkursów