Warsztaty florystyczne – „Świąteczne stroiki” w grupie „Nutki”

Opublikowano: wtorek, 28.12.2021
Autor: p. A. Przybysz
Warsztaty florystyczne      Jest wiele tradycji związanych z najpiękniejszymi Świętami Bożego Narodzenia. Jedna z nich, to bożonarodzeniowe dekoracje, które są ozdobą w naszych domach. W grupie „Nutki”, podczas warsztatów florystycznych przedszkolaki wspólnie z Panią z kwiaciarni „Mini – Max” przy Galerii Krosno, tworzyły świąteczne stroiki. Celem warsztatów było pogłębianie polskich tradycji oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności manualnych. Kolorowe bombki, szyszki i kokardy spryskane sztucznym śniegiem, nabrały zimowego charakteru. Zielone, pachnące lasem iglaste gałązki, szybko zamieniły się w pięknie ozdobione kompozycje. Każdy stroik wykonany przez dziecko był wyjątkowy. Dziękujemy najmłodszym za kreatywne pomysły oraz właścicielom i pracownikom ww. kwiaciarni za poświęcony czas. Spotkanie zakończyło się świąteczną wystawą i wspólnym kolędowaniem, na które dzieci zaprosiły Panią Dyrektor, której również serdecznie dziękujemy. Pięknie prezentujące się, udekorowane stoły nadały świąteczny klimat, który dało się odczuć w naszej sali. Radosne chwile zostały upamiętnione na wspólnych zdjęciach. Ozdobione, błyszczące stroiki wraz z życzeniami dzieci zaniosły do swoich domów. Na pewno były oryginalną dekoracją świątecznego stołu.

Warsztaty florystyczne