Warsztaty taneczne w grupie „Nutki”

Opublikowano: wtorek, 04.01.2022
Autor: p. A. Przybysz
Podczas warsztatów      Taniec, to jedna z ulubionych form aktywności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym. Mając na uwadze istotne znaczenie zabaw rytmiczno­-muzycznych, w grupie ,,Nutki” odbyły się warsztaty taneczne - „Roztańczone Nutki”, które poprowadziła Pani Ewa Jucha z Domu Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Krośnie. Celem warsztatów było rozwijanie aktywności ruchowej dzieci, doskonalenie poczucia rytmu i orientacji przestrzennej. Podczas zajęć przedszkolaki poznały nowe zabawy rytmiczne, a także uczyły się podstawowych kroków i figur tanecznych m.in. do tańca ,,Cza-cza”. Rozróżniały wysokość i barwę dźwięku, reagowały na zmianę dynamiki i tempa muzyki. Wspólne zabawy przy muzyce z pewnością sprzyjały podnoszeniu sprawności fizycznej i kształtowaniu koordynacji ruchowej dzieci. Za aktywny udział i wesołą zabawę, przedszkolaki otrzymały naklejki - buźki motywacyjne. Dziękujemy Pani Ewie za przyjęcie zaproszenia do naszej grupy oraz mile spędzony czas z dziećmi.

Podczas warsztatów