Dzień Drzewa w grupie Nutki i Słoneczni

Opublikowano: piątek, 22.10.2021
Autor: p. A. Przybysz
Dzień drzewa      Drzewa pełnią ważną rolę w życiu człowieka. Są naturalnym elementem naszego środowiska, mają wpływ na klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca. Przedszkolaki z grupy „Nutki” i „Słoneczni” w dniach 12 i 15 października, obchodziły „Dzień Drzewa”. Z tej okazji „Słonecznych” odwiedził specjalnie zaproszony na tę okazję gość, którym była Pani Leśnik – Magdalena, z Centrum Edukacji Ekologicznej przy Lasach Państwowych w Krośnie. Dzieci dowiedziały się jak duże znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samy dla zdrowia człowieka. Wykorzystując tablicę edukacyjną, rozróżniały i nazywały różne gatunki drzew, rozpoznawały je po liściach i owocach. Wspólnie spędzony czas umiliła zabawa w memory, która polegała na odkrywaniu, zapamiętywaniu oraz łączeniu w pary takich samych obrazków drzew. Na koniec tego miłego spotkania, Pani Leśnik wręczyła najmłodszym kolorowanki - „Drzewa – poznaj i pokoloruj”. Były także wspólne zdjęcia. Natomiast dzieci z grupy „Nutki”, świętując ten ważny dzień podczas zajęć edukacyjnych zapoznały się z budową drzewa, odgadywały leśne zagadki, wysłuchały opowiadania - „O sójce, co w lesie mieszkała”. „Nutki” wesoło bawiły się przy piosence - „Kolorowe listki”. Wykonały również pracę plastyczną - „Jesienne drzewo”. Podczas spaceru podziwiały piękno przyrody, szczególnie zwracały uwagę na mieniące się jesiennymi kolorami drzewa. Była to z pewnością dla wszystkich dzieci, ciekawa lekcja przyrody.

Dzień drzewa