"Czerwień to miłość..."

Opublikowano: czwartek, 06.05.2021
Autor: p. R. Bokota
"Czerwień to miłość..."„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.
       Patriotyzm - to przywiązanie do swej Ojczyzny, pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury i języka. Aby dobrze wychować dzieci w duchu patriotyzmu i związanymi z nim wszelkimi wartościami wskazanym jest, aby już od najmłodszych lat dzieci miały możliwość uczestniczenia bezpośrednio, bądź pośrednio w różnych uroczystościach o charakterze patriotycznym. Przy takich okazjach dzieci uczą się szacunku dla symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a następnego dnia rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki z grupy Żaczki w czasie okolicznościowego spotkania, które odbyło się 30 kwietnia miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi, porozmawiać o patriotyzmie i znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień dzieci przygotowały krótką prezentację słowno–muzyczną, przedstawiając: wiersze, piosenki i tańce. Podczas uroczystości nie zabrakło biało - czerwonej flagi państwowej oraz hymnu narodowego. Było bardzo uroczyście.

"Czerwień to miłość..."