Kosmiczna podróż Krasnali

Opublikowano: poniedziałek, 15.03.2021
Autor: p. T. Wajs
"Kosmiczna podróż"      W tym tygodniu przedszkolaki wyruszyły rakietą w kosmos! Podczas dalszego zgłębiania informacji o wszechświecie dzieci rozwiązywały „kosmiczne” zagadki, układały gwiazdozbiory i poznały jeden z najbardziej znanych „Wielki Wóz”. Odbyły także kosmiczną podróż, gdzie zbudowaną z krzesełek rakietą udały się na zwiedzanie planet i gwiazd. Podczas jednej z wielu zabaw dydaktycznych odkryły również odpowiedź na pytanie „Dlaczego nie spadamy z okrągłej Ziemi?” i poznały właściwości magnesu. Bawiły się w różne zabawy ruchowe, wykonały gwiezdne pojazdy, budowały w zespołach z klocków statki kosmiczne . Stworzyły prace plastyczne zatytułowane „Mój kosmos”. Ze swoim twórczym przybyszem z kosmosu wykonały ufoludkowy taniec do piosenki „Kosmiczna żaba” . Ćwiczyliśmy także „Kosmiczne oddechy”, a w ćwiczeniach słuchowo-artykulacyjnych „Język ufoludków” i na pewno każdy przedszkolak poczuł się jak prawdziwy kosmonauta podróżujący pośród planet i gwiazd.

"Kosmiczna podróż"