Dzień Kobiet u Żaczków

Opublikowano: niedziela, 14.03.2021
Autor: p. A. Przybysz
Dzień Kobiet u ŻaczkówDzień Kobiet w grupie ,,Żaczki"
"Niech żyją mamy,
niech żyją panie,
niech żyje cały kobiet świat.
I koleżanki w naszym przedszkolu,
niech żyją nam sto lat..."

8 marca to święto wszystkich kobiet. W tym dniu nie tylko mamy, babcie, panie, ale i dziewczynki z grupy ,,Żaczki" mogły czuć się wyjątkowo. Małe damy wyglądały jak prawdziwe księżniczki w koronach na głowie. Celem tej uroczystości było przypomnienie, jak ważną rolę w codziennym życiu odgrywają kobiety. Być kobietą to łączyć w sobie wiele ról - kochać, tworzyć, budować, pomagać, wspierać, być silną, odpowiedzialną i wrażliwą. Dzieci opowiadały o tym, jakie zawody wykonują ich mamy, babcie, ciocie i panie w przedszkolu. Dziewczynki mówiły o swoich zainteresowaniach, a także kim chciałyby zostać, gdy dorosną. W czasie spotkania chłopcy odśpiewali tradycyjne sto lat, wręczyli swoim koleżankom wykonane przez siebie piękne laurki, z których popłynęły życzenia i wiersze. Na koniec odbyły się wspólne tańce oraz słodki poczęstunek. Słowa podziękowania należą się wszystkim małym uczestnikom, za udaną zabawę. Dziękujemy również mamie Beniaminka za przygotowanie upominków, które otrzymały dziewczynki.

Dzień Kobiet u Żaczków