„Smerfy” świętują DZIEŃ DINOZAURA

Opublikowano: wtorek, 02.03.2021
Autor: p. M. Wojtoń
Dzień dinozaura      Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura. Grupa „Smerfy” właśnie tego dnia „przeniosła się” w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Dzień ten był także nawiązaniem do ostatnio omawianych tematów: o wodzie, ziemi, żywiołach i... jak tu nie opowiedzieć dzieciom właśnie o dinozaurach? „Smerfy” z wielkim zainteresowaniem oglądały ilustracje i słuchały ciekawostek o dinozaurach. Dowiedziały się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Odbyły się zabawy matematyczne, gdzie dzieci układały dinozaury w obręczy – ćwiczyli tym sposobem liczenie, przeliczanie oraz porównywanie liczb. W zabawach ruchowo – naśladowczych zamieniały się w dinozaury. Mogły układać puzzle o dinozaurach, „przenieść się” do tamtych czasów i oglądać wulkany oraz dinozaury za pomocą specjalnych okularów. Na koniec przedszkolaki wykonywały pracę plastyczną.

Dzień dinozaura