Podróże Krasnali

Opublikowano: niedziela, 28.02.2021
Autor: p. T. Wajs
Podróże Krasnali      W tym tygodniu „Krasnale” wyruszyły w daleką podróż, aby poznawać obce miejsca, kontynenty… Wprowadziła je piosenka „Idziemy do ZOO”, „Płyną statki z bananami”. Podróż odbywała się różnymi środkami transportu od pociągu przez statek, samolot i samochód. Dzieci poznały dzikie zwierzęta dalekich krajów, oglądały ilustracje afrykańskiej wioski oraz słuchały informacji na temat ludzi mieszkających w Afryce. Rozwiązywały też zagadki słowne o egzotycznych zwierzętach oraz oglądały ilustracje obrazujące życie ludzi w Afryce. W czasie piątkowych zajęć dotarliśmy na Antarktydę. Tematem głównym były pingwiny zamieszkujące te zimowe miejsca. Dzieci wykonały też pracę plastyczną „Igloo”. W tym tygodniu dzieci poznały również egzotyczne owoce (cytrynę, pomarańczę, kiwi, banana oraz ananasa) – rozwiązywały o nich zagadki, smakowały je, wąchały, lepiły je z plasteliny, bawiły się w wiele zabaw ruchowych. Brały też udział w zabawie badawczej pt. „Co zrobić, żeby banan nie ściemniał?”

Podróże Krasnali