BAL PRZEBIERAŃCÓW

Opublikowano: sobota, 06.02.2021
Autor: p. W. Gałuszka
Bal przebierańców      Jak co roku, w okresie karnawału, w przedszkolu odbywa się „Bal nad balami”. Tegoroczny był nieco odmienny: dzieci bawiły się w swojej Sali w gronie rówieśników tylko ze swojej grupy przedszkolnej. Niezmienione zostało przygotowanie strojów oraz dobrego nastroju. Dzieci bardzo zaangażowały się w pomoc przy dekorowaniu sali. 28 stycznia zaraz po śniadaniu, nastąpiło uroczyste rozpoczęcie balu przebierańców. Na wstępie dzieci zaprezentowały swoje, iście bajkowe, stroje. Wśród dziewczynek dominowały, jak co roku, księżniczki. Dzieci chętnie przebrały się za postacie z bajek oraz owady i zwierzęta. Dużym powodzeniem cieszyły się przygotowane konkursy zręcznościowe, ale przede wszystkim zabawy taneczne przy muzyce. Mile widziany, wśród uczestników zabawy, był słodki poczęstunek. Przy nim dzieci odpoczęły i nabrały sił do dalszej zabawy. W czasie balu dzieci były wesołe, życzliwe, zadowolone. Wykazały duża empatii w relacjach z rówieśnikami- nikt nie był sam.

Bal przebierańców