Dzień Niepodległości w przedszkolu

Opublikowano: poniedziałek, 16.11.2020
Autor: p. R. Bokota
02 min      Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada w grupie Żaczki odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęła się ona od krótkiego rysu historycznego, który przybliżył przedszkolakom sens i znaczenie dnia 11 listopada dla każdego Polaka. Następnie wszyscy dumnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym recytując wiersze i śpiewając piosenki patriotyczne. Żaczki tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane przez nich samych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Przedszkolaki Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzień Niepodległości