"Żaczki" podczas Jesiennego Pokazu Mody

Opublikowano: wtorek, 10.11.2020
Autor: p. A. Przybysz
Pokaz mody      Dnia 28 października, Pani Jesień zapukała do naszego okna, wysyłając uśmiech jesiennego słońca. W sali panował gwar, rozbrzmiewała nastrojowa muzyka. Co się tutaj dzieje? – zapytała Jesień. Przygotowujemy się do "Jesiennego Pokazu Mody" – odpowiedziały głośno „Żaczki”. W ten wyjątkowy dla przedszkolaków dzień, został przygotowany złoty dywan, na którym małe modelki i mali modele mogli zaprezentować swoje stroje. Wszyscy radośnie i w dobrym humorze uczestniczyli w pokazie mody z najnowszej jesiennej kolekcji. Zabawie towarzyszyły piosenki „Idzie jesień", „Jesienna cza-cza”, „ Jesienny kujawiaczek”, zagadki, wspólny taniec ,,Wiewióreczka mała". Najważniejszym punktem uroczystości był wybór króla i królowej jesieni. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie dzieci wyglądały pięknie. Aby otrzymać ten zaszczytny tytuł, przedszkolaki musiały odnaleźć ukryte w sali korony i szarfy. Duża spostrzegawczość i „bystre oczka” dzieci, pozwoliły im szybko rozwiązać postawioną zagadkę. Dzięki temu jednomyślnie został rozstrzygnięty konkurs. Koronę króla i królowej otrzymali Martynka i Franio, a szarfę Iga i Kacperek. Na koniec zabawy „Żaczki” wykonały korale z makaronu i kolorowych liści. Dla wszystkich małych uczestników z pewnością był to bardzo udany dzień, pełen dużych emocji. W podziękowaniu za wspólną zabawę, na dzieci czekała słodka niespodzianka. Dziękujemy także Rodzicom, za przygotowanie dla swoich pociech - pomysłowych jesiennych kreacji.

Pokaz mody