„SMERFY” OBCHODZĄ ŚWIĘTO DYNI

Opublikowano: niedziela, 01.11.2020
Autor: p. M. Wojtoń
Święto Dyni
      23 października „Smerfy” obchodziły „Dzień Dyni”. Tego dnia odwiedziła nas również Pani Dyrektor Marta Habrat, aby wspólnie z nami świętować. Przedszkolaki dowiedziały się co można zrobić z dyni, jakie potrawy możemy z niej przygotować. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych- należało opisać i przeliczyć dynie, było też klasyfikowanie wg wielkości, koloru czy kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej. Dzieci degustowały także dyniowe pestki i podawały dynie w rytm muzyki. Śpiewały „jesienne” piosenki, tańczyły w parach, malowały gąbkami dynie i na koniec zatańczyły „dyniowy” taniec z pomarańczowymi chustami. To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na różnorodne zabawy ale także pod kątem edukacyjnym.

Święto Dyni