Pomagam, bo lubię...

Opublikowano: wtorek, 10.10.2017
Autor: Szkolne Koło Wolontariatu
Nasi wolontariusze       Od września bieżącego roku działa w naszej szkole Szkolne Koło Wolontariatu. To inicjatywa skierowana do uczniów, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym oraz wspierać różnego typu akcje charytatywne. Pomoc koleżeńska w nauce dla najmłodszych, to jedna z pierwszych inicjatyw uczniów naszego Koła. Realizowana jest w świetlicy szkolnej, oczywiście pod okiem wychowawców.
Z naszymi działaniami wychodzimy również poza szkołę. 8 października 2017 r. uczennice z klasy 7b: Zuzanna Środa, Kaja Foremny, Magdalena Łajek, Klaudia Makoś, Paulina Kozłowska i Maria Łukaszewicz wraz z opiekunem, panią A. Żywiec, kwestowały w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum. Całość zebranej kwoty została przekazana Towarzystwu Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.
Przed nami kolejne ciekawe akcje i pomysły do realizacji. Wszystkich uczniów, którzy chcieliby swój wolny czas poświęcić na pomoc innym, zapraszamy do nas. Pracy nie zabraknie!