Poznajemy pracę fryzjera

Opublikowano: wtorek, 14.03.2017
Autor: p. M. Wojtoń

"U fryzjera"      W ubiegłym tygodniu (10 marca) dzieci z grup „Krasnale”, „Biedronki” i „Smerfy” odwiedziły panie fryzjerki z salonu „Anna Graba Salon fryzjerski”. Panie: Karolina Liput i Katarzyna Prugar przyniosły do przedszkola dużą walizkę, a w niej wszystko, czego potrzebuje fryzjer do pracy: nożyczki, różne grzebienie, szczotki, wałki, prostownicę, lokówkę, piankę do włosów, lakiery, brokaty oraz paletę kolorów farb do włosów i sprzęt potrzebny do jej nałożenia. Podczas spotkania zaprezentowały te wszystkie przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Opowiedziały dzieciom o swojej pracy i zadaniach jakie wykonuje fryzjer. Panie zaprezentowały także swoje umiejętności czesząc chętne dzieci. Wielkim powodzeniem wśród naszych małych klientek „salonu fryzjerskiego” cieszyła się lokówka. Dziewczynki ustawiały się w kolejkę, aby panie zakręciły im na włosach loczki. Chłopcy również chcieli mieć modne fryzury. Niektóre przedszkolaki próbowały naśladować fryzjerki czesząc specjalną głowę fryzjerską oraz chętnie pomagały w stylizacjach włosów swoich kolegów i koleżanek. Mamy nadzieję, że po tej praktycznej lekcji dzieci chętnie będą odwiedzały salony fryzjerskie.

"U fryzjera"