"Bajka o instrumentach"

Opublikowano: środa, 08.03.2017
Autor: p. W. Gałuszka

W szkole muzycznej        28 lutego 2017 roku, dzieci przedszkolne z grup „Nutki” i „Żaczki”, uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Bajka o instrumentach”, przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie. Program słowno-muzyczny przybliżył dzieciom świat instrumentów. Pomógł im zapamiętać ich nazwy, budowę, brzmienie. Dzieci rozpoznawały brzmienie instrumentów i nazywały je. Miały również okazję wysłuchania kilku piosenek w wykonaniu chóru, w skład którego wchodzą dzieci z I, II i III klasy tejże szkoły. Przedszkolaki bardzo żywo zareagowały na grę chłopca na akordeonie. Widać, że bardzo ich ujęło brzmienie instrumentu jak i wykonanie. Na zakończenie spora część uczestników zadeklarowała chęć nauki w odwiedzanej szkole.

W szkole muzycznej