Ćwiczymy...

Opublikowano: czwartek, 23.02.2017
Autor: p. B. Czenczek-Serwińska

Ćwiczymy...      W dniu 17 lutego dzieci z grupy "Biedronki" w ramach akcji "Spotkania z ciekawymi ludźmi i ich zawodami" odwiedziła mama Antosia. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem instruktora aerobiku. Podczas spotkania dzieci oglądały sprzęt do fitnessu: ciężarki na rzepę, hantle, kettlebell, piłkę, gumy matę. Wszyscy chętnie, aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w proponowanych, atrakcyjnych ćwiczeniach i zabawach ruchowych. Była rozgrzewka jak na prawdziwym fitnessie, nauka choreografii tanecznej do muzyki, wykonywanie ćwiczeń wzmacniających i sprawnościowych, rozciąganie, ćwiczenia w parach, czworakowanie tyłem, przeciąganie liny. Dzieci rozwijały ogólną sprawność i zwinność, kształtowały umiejętność współdziałania w grupie. Spotkanie upłynęło w miłym, przyjaznym i radosnym nastroju. Na długo pozostanie w pamięci dzieci.

"Ćwiczymy..."