Policjanci w przedszkolu

Opublikowano: wtorek, 11.10.2016
Autor: p. Natalia Guzik-Dachowska

Podczas spotkania      Dnia 6 października nasze przedszkole odwiedzili Panowie Policjanci. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w salach, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. Panowie przypomnieli również zasady ruchu drogowego oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Wyjaśnili jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Duże zainteresowanie wywołało u przedszkolaków umundurowanie i wyposażenie policjantów. Wszyscy bardzo chętnie przymierzali czapkę policjanta. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało odblask, który może przypiąć do plecaka. Było to ciekawe i pouczające spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Podczas spotkania