Przedszkolaki pożegnały zimę

Opublikowano: wtorek, 24.03.2015
Autor: p. J. Kilar

Żegnaj zimo     Dnia 20 marca, w słoneczny i rześki piątek trzy grupy przedszkolne z naszego przedszkola wyruszyły nad rzekę Wisłok pożegnać zimę. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem, każda grupa przygotowała swoją Marzannę, a bacząc na ochronę środowiska były to Marzanny ekologiczne. Kolorowym korowodem i ze śpiewem "Marzanno, Marzanno, zimowa panno, zrób miejsce wiośnie, płyń gdzie pieprz rośnie!" przybyliśmy na miejsce i wrzuciliśmy kukły do wody, strasząc przy tym wypoczywające na brzegu kaczki. Bacznie przyglądaliśmy się, która Marzanna pierwsza odpłynie, dzieci kibicowały i śpiewały piosenki o wiośnie. Faworytem została Marzanna "Słonecznych", Marzanna "Żaczków" z racji wielkości płynęła niestety najwolniej. Potem przywołaliśmy wiosnę okrzykami i piosenkami. Wracaliśmy do szkoły podekscytowani, bowiem czekała nas jeszcze jedna niespodzianka - tajemnicze zaćmienie słońca, które mieliśmy zamiar obserwować. A wiosnę skutecznie przywołaliśmy, bowiem możemy teraz grzać się w promieniach słońca, napawać widokiem zielonej trawy, i cieszyć wiosną. Ona już tu jest. :)

Żegnaj zimo