Święto Niepodległości w klasach I-III

Opublikowano: niedziela, 16.11.2014
Autor: p. M. Pietrasz
Święto Niepodległości w przedszkolu

10 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III uroczystym apelem uczcili Święto Niepodległości. Apel przygotowała klasa IIb. Uczniowie byli ubrani na galowo. Niektórzy mieli na sobie żołnierskie czapki i plecaki. Każde dziecko trzymało biało-czerwoną chorągiewkę, którą wcześniej wykonało na lekcji plastyki. Drugoklasiści odśpiewali cały hymn Polski. Pięknie recytowali wiersze. Zapoznali wszystkich z postacią Józefa Piłsudskiego, maszerowali w rytm „Pierwszej kadrowej". Zuzia Münzberger-Gąbka wzruszająco zaśpiewała pieśni: „Rozkwitały pąki białych róż" i „Deszcz jesienny". Wspólnie z uczniami klas I-III powiedzieli "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy. Na zakończenie apelu wszyscy donośnym głosem zaprezentowali piosenkę „Polskie ABC", która mówi o pięknie naszego kraju. Podczas wspólnego spotkania wszyscy byli grzeczni i skupieni.

Święto Niepodległości w klasach I-III