Koncert muzyczny

Opublikowano: wtorek, 28.10.2014

Ilustracja

W dniu dzisiejszym tj. 28 października, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w koncercie muzycznym "Magiczny świat musicali i muzyki filmowej". Artyści z grupy Musical Show Band w składzie: p. Agnieszka Pędziwietr-Płuciennik (śpiew), p. Bogdan Grad (gitary, śpiew), p. Marek Kubisiak (saksofon, EWI, flet) i p. Piotr Pietrzak (perkusja, instrumenty perkusyjne) zaprezentowali nam znane tematy muzyczne. Wysłuchaliśmy wielu utworów, a wśród nich np: Mickey Mause March, The Pink Panther, Zorro's Theme, Deszczową Piosenkę, Hej Sokoły, czy La Bambę. Koncert był również doskonała okazja do zobaczenia nowoczesnych instrumentów elektronicznych, których brzmienia prezentowali muzycy. Konkursy z udziałem dzieci pozwoliły im wczuć się w rolę muzyków estradowych i zaprezentować się przed koleżankami i kolegami. Koncerty organizowane przez Łódzkie Biuro Koncertowe "Wirtuoz" w Łodzi od lat cieszą się w naszej szkole uznaniem. To jedna z form edukacji muzycznej naszych uczniów.

"Magiczny świat..."